NIE PSUJ ATMOSFERY
W MIEŚCIE

Błękitny Węgiel - dowiedz się więcej

Czy wiesz, że wszyscy możemy i mamy prawo oddychać czystym powietrzem?

Powiedz swojemu gospodarzowi miasta, że istnieje natychmiastowe rozwiązanie na nieustannie rosnący w naszym kraju problem smogu. Bezdymne paliwo może w znacznym stopniu zmniejszyć szkodliwą emisję w naszych miejscach zamieszkania.

Podpisz petycję skierowaną do władz Twojego miasta lub gminy. Powiedzmy razem, że dofinansowanie zakupu bezdymnego paliwa to szansa dla polskich miast na czyste powietrze. Wszystkie petycje przekażemy włodarzom miast. Pokażmy, że jakość powietrza, którym oddychamy, to ważna dla nas sprawa.

Zróbmy wspólnie coś dobrego dla zdrowia nas wszystkich!

Nie znalazłeś miasta? Zgłoś swoje miasto!

Pan Burmistrz Mirosław Karolczuk
Urząd Miejski w Augustowie

Szanowny Panie Burmistrzu!

Jestem mieszkańcem Augustowa i jednym z poważniejszych problemów naszego miasta jest zanieczyszczenie powietrza, czyli tak popularny i wszechobecny ostatnio smog. Propozycji jego rozwiązania powstało już wiele. Niestety, wszystkie z nich, choć dobre, są bardzo czasochłonne, podczas gdy my wszyscy potrzebujemy zdrowego i czystego powietrza natychmiast.

Jako mieszkaniec Augustowa chcę, aby moje miasto stało się wyjątkowym miejscem na mapie Polski wolnej od smogu. Miejscem, gdzie będzie można oddychać czystym i zdrowym powietrzem, nie martwiąc się o zdrowie i życie swoje i najbliższych. Nie chcę, każdego dnia, z niepokojem sprawdzać aktualnego stanu jakości powietrza, unikać aktywności fizycznej na świeżym powietrzu lub zmagać się z wszystkimi przykrymi skutkami oddychania zanieczyszczonym powietrzem.

Natychmiastowym i skutecznym sposobem w walce ze smogiem są paliwa bezdymne. Jedna tona Błękitnego Węgla to 40 kg mniej szkodliwych substancji w atmosferze w porównaniu z węglem kamiennym. Spełnia on wszystkie restrykcyjne wymagania jakościowe dla paliw stałych, określone w tabeli nr 8 Rozporządzenie Ministra Energii, z dnia 27 września 2018 r. Odpowiednio skonstruowany program wsparcia dla paliw bezdymnych mógłby znacząco i natychmiast poprawić jakość życia naszej lokalnej społeczności.

Wierzę, że dobro i zdrowie mieszkańców naszego miasta jest dla Pana niezwykle istotne, dlatego apeluję i proszę o podjęcie kroków, zmierzających do poprawy stanu naszego powietrza.

Podpisz petycję
Dziękujemy za podpisanie petycji!
Za chwilę otrzymasz e-maila z linkiem potwierdzającym Twój podpis.
Ostatnio podpisali:
Patryl K.
Jelenia Góra
6 miesięcy temu
Ilona K.
Warszawa
6 miesięcy temu
Anett S.
WROCŁAW
6 miesięcy temu
POZNAJ BŁĘKITNY WĘGIEL