Sezon grzewczy to jeden z mniej lubianych okresów w roku przez większość Polaków, w szczególności tych, którzy posiadają w domu piece lub kotły. Wysokie koszty związane z zakupem opału, iskry powodujące stałe zagrożenie i niekończące się ilości popiołu. Jednak w tym czasie przede wszystkim liczy się bezpieczeństwo, dlatego należy pamiętać o corocznym przeglądzie urządzeń grzewczych w domu. Tylko i wyłącznie sprawny piec czy kocioł pozwoli na spokojne przeżycie zimowych miesięcy. 

Wszyscy korzystający z pieców czy kotłów powinni pamiętać także o odpowiednim miejscu przechowywania opału. Ważne, by miejsce to nie było tuż obok pieca. A co w sytuacji gdy kupujemy nowy piec? W tym przypadku istotne jest dokładne zapoznanie się z instrukcją obsługi. Informacje te zapewnią nam prawidłowe i bezpieczne użytkowanie, bez ryzyka uszkodzenia urządzenia. Mimo że istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że nowy piec może nie być w pełni sprawny, przed pierwszym użyciem również zalecamy chociażby we własnym zakresie przyjrzeć się, czy wszystko jest tak jak powinno być - zgodnie ze specyfikacją zawartą w instrukcji.

Wybierając opał do ogrzewania domu, pamiętać trzeba o jeszcze jednym. Tradycyjny węgiel wiąże się z wysoką emisją zanieczyszczeń do powietrza. Zaradzić temu można w prosty sposób. Wystarczy zamiast dotychczasowego opału postawić na paliwo bezdymne. Błękitny Węgiel wyróżnia się wolnym, równomiernym spalaniem. Dzięki temu paliwo to jest znacznie bardziej wydajne. Dodatkowo, pozostawia o wiele mniej popiołu, jest ekologiczny i niskoemisyjny, więc zarówno jest to bezpieczne, ekonomiczne rozwiązanie, jak i świadoma troska o jakość powietrza!

Zamów online