Walka ze SMOGIEM nie jest prosta. Co mogą zrobić polskie miasta i gminy, aby zadbać o zdrowie swoich mieszkańców? Jakie działania mogą podjąć samorządy, abyśmy wszyscy mogli oddychać czystym powietrzem?

1.
Zakup paliwa bezdymnego do MOPSów. Z tego rozwiązania mogą korzystać najubożsi mieszkańcy gmin, by ogrzewać swoje domy w sposób ekologiczny, przyczyniając się do poprawy jakości powietrza.
2.
Promowanie rozwiązań walki ze smogiem, w tym paliw bezdymnych. Rozwijanie świadomości i zmiana postawy mieszkańców, to podstawa walki ze SMOGIEM. Pomocne w tym narzędzia to: drukowane materiały reklamowe, informacje na stronie urzędu miasta lub gminy, promocja w Social Mediach, które przygotowujemy indywidualnie dla danego miasta/gminy.
3.
Edukacja najmłodszych. Już dzisiaj warto zatroszczyć się o to, by przyszłe pokolenia dbały o czyste powietrze.
Dlaczego warto walczyć ze SMOGIEM i propagować dobre rozwiązania?
  • zdrowi mieszkańcy
  • mniejsze nakłady finansowe na służbę zdrowia
  • miasto jako strefa wolna od SMOGU
  • szczęśliwi mieszkańcy "zielonej wyspy"
  • pobudzone postawy proekologiczne

Oni wybrali Błękitny Węgiel:

Świeradów-Zdrój

Od ubiegłego sezonu grzewczego, miasto testuje bezdymne paliwo. W sezonie grzewczym 2019/2020 w Świeradowie-Zdroju, dzięki użyciu Błękitnego Węgla, do powietrza trafiło aż 2160 kg mniej pyłu.

Nowy Sącz

Mieszkańcy Nowego Sącza od dwóch sezonów grzewczych testują Błękitny Węgiel. Miasto wspiera działania edukacyjne, dotyczące możliwych rozwiązań w gospodarstwach domowych. W sezonie grzewczym 2019/2020 w Nowym Sączu, dzięki użyciu Błękitnego Węgla, do powietrza trafiło aż 1920 kg mniej pyłu.

Ekologiczne, bezdymnie spalające się paliwo.

Znacznie niższa emisja pyłów i trujących spalin do atmosfery.

Możliwość zastosowania w tradycyjnym piecu lub kotle.

Wysoka kaloryczność i łatwość użycia.

Zapytaj o produkt
Zamów online