1. Dlaczego Błękitny Węgiel jest lepszy od tradycyjnego węgla lub ekogroszku?
1. Jest to paliwo bezdymne, podczas jego spalania do atmosfery przedostaje się 10 razy mniej pyłu i 20 razy mniej benzo(a)pirenu.
2. Błękitny Węgiel ma wyższą kaloryczność, zapewnia stałe ciepło w postaci ok. 27–28 MJ, podczas gdy zwykły węgiel średnio ok. 24 MJ.
3. Błękitny Węgiel można spalać w tradycyjnym kotle lub piecu.
4. Zachowuje stałą jakość przez cały rok.
5. Jest wygodny w użyciu.
6. Można palić w tradycyjnym piecu oraz piecach nowej generacji.

2. Z czego powstaje Błękitny Węgiel?

Błękitny Węgiel powstaje z wysokiej jakości węgla kamiennego.

3. Gdzie mogę kupić Błękitny Węgiel?

W sprawie zakupu, prosimy o kontakt bezpośrednio pod adresem: kontakt@blekitnywegiel.pl

4. Dlaczego węgiel jest błękitny?

Błękitny Węgiel nie spala się, jak zwykły węgiel, płomieniem pomarańczowo-żółtym, z dużą ilością iskier, lecz łagodnym i błękitnym. Stąd właśnie pochodzi jego nazwa.

5. Jakie atesty posiada Błękitny Węgiel?

Błękitny Węgiel został przebadany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla oraz Główny Instytut Górnictwa. Posiada certyfikat z niezależnego, akredytowanego laboratorium Polcargo.

6. Kto produkuje Błękitny Węgiel?

Błękitny Węgiel to produkt, który powstał w ramach projektu Generatora Koncepcji Ekologicznych Gekon (wspólna inicjatywa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), we współpracy z polskimi inżynierami z firmy Polchar Sp. z o.o. oraz Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

7. Błękitny Węgiel spala się wolniej. Czym tak właściwie jest wolniejsze spalanie i jak sprawdzi się to w przypadku pogody z wysokimi mrozami?

Wolniejsze, równomierne spalanie, to bardzo istotny parametr w efektywności wymiany ciepła w procesie ogrzewania wody w układach CO. Duża ilość ciepła, która uwalnia się na początku spalania węgla, podgrzewając jedynie spaliny, w znacznej części jest tracona. Później natomiast, w przypadku węgla, następuje gwałtowny spadek ilości wytwarzanego ciepła i w efekcie dostarczana jest mniejsza jego ilość, niż gdy spalamy Błękitny Węgiel. Mając na uwadze powyższe, możemy powiedzieć, że w przypadku dużych mrozów, spalanie Błękitnego Węgla, zamiast węgla kamiennego, zwiększy ilość ciepła dostarczonego do układu, a ponadto poprawi efektywność całego procesu.

8. Czym jest “zwykły węgiel”, z którym porównywany jest Błękitny Węgiel?

Pisząc “zwykły węgiel” mamy na myśli węgiel tradycyjny o parametrach:

  • - zawartość popiołu: 5–15%,
  • - zawartość części lotnych: 31–34%,
  • - wartość opałowa: 19–25 MJ/kg
9. Czy Błękitny Węgiel to rodzaj koksu?

Błękitny Węgiel jest wytwarzany z polskiego węgla kamiennego bardzo dobrej jakości. Charakteryzuje go łatwość zapłonu. Nie jest koksem i nie jest produktem procesu koksowania. Jest produktem termicznej przeróbki węgla w temperaturze powyżej 350°C.

Ekologiczne, bezdymnie spalające się paliwo.

Znacznie niższa emisja pyłów i trujących spalin do atmosfery.

Możliwość zastosowania w tradycyjnym piecu lub kotle.

Wysoka kaloryczność i łatwość użycia.

Zapytaj o produkt
Zamów online