Wielka Brytania przyspiesza odejście od Węgla

Choć Wielka Brytania wystąpiła z Unii Europejskiej, wciąż realizuje plan odejścia od węgla. I mimo że początkowo definitywny koniec z węglem nastąpić miał w 2025 roku, teraz już mowa o 2024 r. Jednak rezygnacja z węgla to nie jednorazowe działanie, a wieloletni proces. Podczas niego Wielka Brytania również postawiła na ekologiczne wykorzystanie węgla. A jak sytuacja “węglowa” wygląda w Polsce?
przeczytaj

Paliwa bezdymne ocalą górnictwo?

Najlepsze rozwiązanie dla polskiego górnictwa już istnieje! „Polityka energetyczna Polski do 2040 r.” jest kompasem dla przedsiębiorców, samorządów i obywateli w zakresie transformacji polskiej gospodarki w kierunku niskoemisyjnym.
przeczytaj

Jelenia Góra kontra SMOG!

Jelenia Góra dołączyła do Błękitnej Rewolucji wybierając Błękitny Węgiel! W taki sposób zadbała o swoich mieszkańców i powietrze, którym oddychają. Bo ta rewolucja jest prosta - nie trzeba zmieniać pieca, co kosztuje mnóstwo pieniędzy. Nie trzeba rezygnować z węgla - wystarczy wybrać go świadomie.
przeczytaj

Barbórka czy Barburka?

To dzień, kiedy górnicy i ich rodziny budzeni są… trąbką! Legenda głosi, że wyśmienita zabawa w ten dzień oznacza pomyślną pracę przez cały rok. Mowa o Barbórce - święcie górników!
przeczytaj

Wielki smog londyński

Smog to śmiertelna pułapka, której nie warto bagatelizować, tak jak zrobili to londyńczycy zimą 1952 roku. Czym był wielki smog londyński? Czy taki smog grozi nam w Polsce? Czy zjawisko smogu jest naprawdę aż tak niebezpieczne? Co możemy zrobić aby je powstrzymać? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.
przeczytaj

Błękitny Plus – nowy dodatek antysmogowy

Mimo wielu podjętych przez samorządy miejskie działań, ciągle nie obserwujemy poprawy jakości powietrza w Polsce. Termomodernizacja budynków oraz wymiana instalacji grzewczych na nowe i ekologiczne – choć słuszne – to jednak bardzo czasochłonne działania. A zmiana potrzebna jest już dzisiaj.
przeczytaj
Zamów online