Ogólnoświatowy kryzys. Węglowe niedobory także w Polsce

Ogólnoświatowa gospodarka od miesięcy przeżywa kryzys. Powodów jest wiele. Pandemia, problemy migracyjne, próby zawładnięcia niektórych sektorów przemysłu przez największych graczy na arenie politycznej… Wszystkie te aspekty współczesności dotykają także i polskie społeczeństwo. Co gorsza, nasilają się także trudności w polskim górnictwie, a co za tym idzie - ograniczenia w dostępności do węgla. Czy w związku z tak wieloma nasilającymi się kryzysami w wielu obszarach społeczno-gospodarczych, możemy liczyć jeszcze na wprowadzenie do codzienności zachowań czy wyborów proekologicznych? 
przeczytaj

Sezon grzewczy: jak przechowywać węgiel?

Problem przechowywania węgla dotyczy przede wszystkim osób zamieszkałych w domach jednorodzinnych i kamienicach. To właśnie w tych budynkach najczęściej spotykamy piece i kotły, jako główne źródła ciepła. Węgiel sprzedawany jest w tonach, zatem musi być składowany przez całą zimę. Dlatego rodzi się pytanie: jak przechowywać węgiel?
przeczytaj

Nowy ekogroszek z dodatkiem antysmogowym “Błękitny Plus” już w sprzedaży 

Dodatek antysmogowy to innowacyjne rozwiązanie pozwalające natychmiast ograniczyć emisję zanieczyszczeń. “Błękitny Plus” został już wprowadzony do ekogroszków czołowych polskich producentów. Do tego grona dołącza Polska Grupa Górnicza, która wprowadziła do sprzedaży ekogroszek “Karolinka” z dodatkiem antysmogowym “Błękitny Plus”. 
przeczytaj

Gdzie najbardziej zanieczyszczone powietrze? Kraków na pierwszym miejscu

Każdego dnia w raportach jakości powietrza polskie miasta znajdują się na początku niechlubnej listy. O wysokim zanieczyszczeniu powietrza w szczególności w miastach na Śląsku czy w Małopolsce wiemy nie od dziś, jednak koniec 2021 roku przyniósł Polsce jeszcze gorszą sławę. Dokładnie 14 grudnia 2021 r. Kraków uznano za najbardziej zanieczyszczone miasto świata.
przeczytaj

Województwa kontra smog. Czym są uchwały antysmogowe?

Walka ze smogiem odbywa się nie tylko na arenie międzynarodowej, ale także i w mniejszych obszarach wewnątrzkrajowych. W Polsce w większości województw obowiązują uchwały antysmogowe, które mają wpłynąć na jakość powietrza w tych regionach. Sprawdzamy, jak dokładnie wygląda sytuacja w kraju!
przeczytaj

Ekogroszek z dodatkiem antysmogowym. Postaw na Błękitny Plus

Błękitny Plus staje się coraz bardziej popularny! Czołowi producenci ekogroszków chcą obniżyć emisję zanieczyszczeń w swoich produktach, więc wzbogacają je o dodatek antysmogowy, co aż o 30% obniża emisję pyłów, a także o 42% redukuje emisję B(a)P. Nie trzeba wymieniać pieca ani wydawać kolosalnych kwot, by cieszyć się ciepłem oraz lepszej jakości powietrzem.
przeczytaj
Zamów online