średnio ponad10 razy
REDUKUJE EMISJĘ PYŁU
średnio ponad10 razy
REDUKUJE EMISJĘ TOC
średnio ponad20 razy
REDUKUJE EMISJĘ B(a)P
2-3razy
REDUKUJE EMISJĘ SO2

Czy węgiel może być błękitny? Może, mimo iż tak naprawdę… jest czarny. Sekret tkwi w sposobie jego spalania: dzieje się to całkowicie bezdymnie, bez iskier, z błękitnym płomieniem. Wyróżniają go: wysoka wartość opałowa oraz zdecydowanie niższe parametry emisyjne (ilość szkodliwych substancji emitowanych w spalinach). I właśnie to – troska o środowisko i naszą przyszłość – było głównym bodźcem do stworzenia innowacyjnego, ekologicznego produktu, jakim jest Błękitny Węgiel.

Metoda spalania węgla w tradycyjnej postaci – często w przestarzałych piecach lub kotłach – przyczynia się do znacznego zanieczyszczenia powietrza w Polsce, co z kolei przekłada się na zdrowie nas wszystkich. Tymczasem rozwiązanie wydaje się proste. Wystarczy, jeśli dotychczas stosowany rodzaj opału zastąpi się niskoemisyjnym paliwem – Błękitnym Węglem.

To innowacyjne paliwo może rozpocząć prawdziwą rewolucję w sposobie ogrzewnictwa w polskich domach. Może sprawić, że będziemy oddychać czystszym, zdrowszym powietrzem. Jednym słowem: będziemy żyć zdrowiej.

Błękitny Węgiel powstaje z wysokiej jakości węgla kamiennego. Nie spala się jednak, jak zwykły węgiel, płomieniem pomarańczowożółtym, z dużą ilością iskier, lecz łagodnym i błękitnym (podobnie jak gaz). Stąd właśnie pochodzi jego nazwa. W wyniku procesu, któremu został poddany, Błękitny Węgiel ma wyższą wartość opałową oraz znacznie niższe parametry emisyjne.

Jego wpływ na środowisko jest niepodważalny – redukuje bowiem emisję szkodliwych substancji. Liczby mówią same za siebie.

Jest EKOLOGICZNY:
spala się bezdymnie i charakteryzuje się niską emisją substancji trujących.

Jest ŁATWY W UŻYCIU:
można wykorzystywać go w tradycyjnych i nowoczesnych piecach lub kotłach.

Jest WYDAJNY:
dzięki wysokiej wartości opałowej zapewnia dużo więcej energii.

Błękitny Węgiel ma podobne zastosowanie jak węgiel, drewno, biomasa czy ekogroszek. Wyróżnia go jednak kilka zalet:

Jego dodatkowym atutem, oprócz obniżenia emisji zanieczyszczeń, jest możliwość spalania w wielu rodzajach urządzeń grzewczych, zarówno z ręcznym zasypem jak i z podajnikiem.

Testy Błękitnego Węgla – przeprowadzone dotychczas w pięciu miastach Polski Jedlina-Zdrój, Roszków, Żywiec, Kraków (Swoszowice), Zabrze – potwierdzają jego zalety. Wykazano 10-krotnie niższą niż w przypadku zwykłego węgla emisję pyłów odpowiedzialnych za tzw. smog. Do atmosfery trafia aż 20 razy mniej benzo(a)pirenu, czyli silnie rakotwórczego związku z grupy WWA (wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne). Z kolei testy prowadzone w Roszkowie na Śląsku, gdzie Błękitny Węgiel trafił do większości domów, wykazały w powietrzu kilkukrotny spadek poziomu stężenia pyłu PM10. Wszystko przemawia więc za tym, że Błękitny Węgiel może stać się paliwem przyszłości. Paliwem czystszego, zdrowszego świata.

Podczas spalania zwykłego węgla temperatura w palenisku jest bardzo zmienna w czasie i niestabilna, gwałtownie rosnąc na początku i spadając po krótkiej chwili. W przypadku BW spalanie jest dużo bardziej równomierne i daje stabilny zakres temperatur, ułatwiając sterowanie ciepłem. Zjawisko to zmniejsza ilość potrzebnego opału.

ŁATWOŚĆ UŻYCIA
Ikona Błękitny Węgiel
MNIEJSZA ILOŚĆ POPIOŁU
Ikona Błękitny Węgiel
TAŃSZY OD GAZU
Błękitny Węgiel - video
Obejrzyj film

Ekologiczne, bezdymnie spalające się paliwo.

Znacznie niższa emisja pyłów i trujących spalin do atmosfery.

Możliwość zastosowania w tradycyjnym piecu lub kotle.

Wysoka kaloryczność i łatwość użycia.

Zapytaj o produkt
Zamów online