Polscy inżynierowie z Polchar Sp. z o.o. oraz Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, w ramach projektu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju stworzyli produkt, który jest natychmiastowym rozwiązaniem na zanieczyszczenia powietrza. Błękitny Węgiel – bo o nim mowa – to bezdymne paliwo, które cechuje: wysoka wartość opałowa oraz niskie parametry emisyjne.

Przeprowadzone dotychczas w pięciu miastach Polski testy potwierdziły, że spalanie Błękitnego Węgla w domowym palenisku to aż 10-krotnie niższa, niż w przypadku zwykłego węgla, emisja pyłów odpowiedzialnych za SMOG. Jednocześnie do atmosfery trafia też aż 20 razy mniej rakotwórczego benzo(a)pirenu. Nie tylko badania potwierdzają jakość Błękitnego Węgla. Osoby, które miały okazję ogrzewać nim swoje domy, wskazują na bezdymność produktu, mniejszą zawartość popiołu i komfort użytkowania.

Paliwa bezdymne zostały docenione przez przez polskich producentów ekogroszków. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Polchar przygotowała idealne rozwiązanie, redukujące problem SMOGU, w przystępnej dla wszystkich cenie. Stworzyła dodatek antysmogowy (niskoemisyjny) – Błękitny Plus – który będzie dodawany do popularnych ekogroszków. Dzięki temu zredukuje emisję szkodliwych pyłów i benzo(a)pirenu nawet o kilkadziesiąt procent, przyczyniając się tym samym do poprawy jakości powietrza.

Wszystko oczywiście zostało poparte licznymi badaniami. Błękitny Plus – w połączeniu z ekogroszkiem  –  został przebadany w Centrum Badań Energetycznych na Uniwersytecie Technologicznym w Ostrawie. Z badań wynika, że ekogroszek z dodatkiem Błękitny Plus to aż o 30% mniejsza emisja szkodliwych substancji (pyłów PM10, PM2,5, B(a)P, WWA). To duża redukcja, która w znaczny sposób poprawi jakość powietrza, a co nie mniej ważne – w atrakcyjnej cenie. Pierwszym partnerem jest Węglokoks Kraj, który wypuścił na rynek produkt Szarlej – ekogroszek powstający na bazie węgla kamiennego z wyselekcjonowanych partii urobku i dodatku Błękitny Plus.

Dla tych, którzy jeszcze bardziej będą chcieli zredukować emisję szkodliwych substancji, w sprzedaży w dalszym ciągu będzie dostępny Błękitny Węgiel w dotychczasowej formie.

Zamów online