Odkąd ekogroszek pojawił się na rynku paliw opałowych, stał się liderem w swojej kategorii. Choć nie jest to paliwo całkowicie ekologiczne - co dodatkowo potwierdzają nowe przepisy prawne, nakazujące zmian nazw “ekogroszek” czy “ekomiał” - charakteryzuje się niższą emisją substancji smogotwórczych do powietrza. Jednak istnieje rozwiązanie, które w jeszcze większym stopniu obniża emisję zanieczyszczeń, co znacząco wpływa na jakość powietrza. To ekogroszek z dodatkiem antysmogowym czyli Błękitny Plus.

Klimat zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej jest w ostatnim czasie tematem niezwykle popularnym. Wynika to ze stale pogarszającej się jakości powietrza, która negatywnie wpływa na zdrowie, a także środowisko, w którym żyjemy. Ograniczenie emisji zanieczyszczeń do powietrza jest zatem już od kilku lat nadrzędnym celem ministerstw środowiska czy klimatu. Sposoby walki są różne: stopniowe odchodzenie od węgla, dofinansowania do samochodów elektrycznych czy paneli fotowoltaicznych, a także popularyzacja paliw bezdymnych, które już wkrótce - tak jak w przypadku Wielkiej Brytanii - mogą okazać się jedyną możliwością pozostania przy takim sposobie ogrzewnictwa.

Błękitny Węgiel jest paliwem bezdymnym. Powstaje on z polskiego węgla kamiennego, który poddawany jest procesowi obróbki termicznej, podczas którego usuwane są, niemal całkowicie, substancje smogotwórcze. W związku z tym, że jedna tona Błękitnego Węgla powstaje z prawie dwóch ton węgla kamiennego,  jego cena jest wyższa. Z tego powodu, mając na uwadze przede wszystkim zdrowie społeczeństwa, stworzono dodatek antysmogowy - Błękitny Plus, który w połączeniu z ekogroszkiem zapewnia aż o 30% niższą emisję pyłu (PM10, PM2,5) i 42% mniej rakotwórczego B(a)P.

Czołowi producenci ekogroszków w Polsce zdecydowali się dodać do swoich produktów dodatek antysmogowy Błękitny Plus, obniżając tym samym emisję szkodliwych substancji. Obecnie na rynku dostępnych jest aż 5 popularnych ekogroszków wzbogaconych o Błękitny Plus - Ekosobieski (Tauron), Szarlej (Węglokoks Kraj), Lew+(Sobianek),  Ekogroszek Gold (Bartex) i Energostar (Rastar). Wszystkie te wysokiej jakości produkty z dodatkiem antysmogowym sprzedawane są w internetowych sklepach producentów, a co więcej - “Ekogroszek Gold” produkowany przez Bartex, dostępny jest również w sklepach OBI.

Zamów online