Skąd pochodzą zanieczyszczenia?

Od lat zmagamy się z pogarszającym się stanem powietrza. Przyczynia się do tego niskiej jakości opał, który jest wykorzystywany do ogrzewania gospodarstw domowych. Zwiększająca się z roku na rok liczba samochodów w miastach dodatkowo nie sprzyja poprawie jakości powietrza, którym oddychamy na co dzień.

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym i technologicznym przybywa nowoczesnych rozwiązań z dziedziny inżynierii środowiska przyczyniających się do poprawy środowiska, w tym jakości powietrza. Jednak paradoksalnie rozwój ten powoduje też jego pogorszenie. Dlaczego tak się dzieje? Powodem tego jest brak świadomości ekologicznej, która jest kluczowa w drodze do czystszego środowiska.

Szerzenie wiedzy o sposobach dbania o środowisko jest kluczem do popularyzacji świadomości ekologicznej wśród ludzi. Jest to niezwykle istotny krok ku lepszej przyszłości, ponieważ tylko w ten sposób poprawimy jakość powietrze.

Zanieczyszczone powietrze może powodować choroby w naszym układzie oddechowym i krążeniowym. Przyczynia się do problemów z oddychaniem, zapalenia i włóknienia płuc, a nawet rozwoju nowotworów. Na skażone powietrze powinny w szczególności uważać kobiety w ciąży, osoby starsze, przewlekle chore, a także dzieci. 

Rozwiązania na poprawę jakości powietrza

Dobrymi rozwiązaniami na poprawę jakości powietrza są wszystkie te metody, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Zatem takie działania jak na przykład: korzystanie z publicznych środków transportu, segregowanie śmieci, korzystanie z niskoemisyjnych źródeł energii, żarówek energooszczędnych, sadzenie nowych drzew i dbanie o roślinność w domu.

Najskuteczniejszym natychmiastowym rozwiązaniem na smog w okolicy własnego domu jest zamiana tradycyjnego opału na bezdymne paliwo o wysokiej kaloryczności - Błękitny Węgiel, czyli niezwykle efektywną metodę rozwiązania problemu smogu i zanieczyszczonego powietrza. Jakie są zalety tego produktu? Błękitny Węgiel jest paliwem bezdymnym, co maksymalnie obniża emisję szkodliwych substancji i pyłów do atmosfery. Dodatkowo posiada wysoką kaloryczność i stabilnie się spala. Jest bardzo wydajny i nadaje się do użycia w każdym piecu i kotle. Oznacza to, że każdy może zadbać o powietrze, którym oddycha każdego dnia, bez konieczności wymiany instalacji i inwestowania w nowe urządzenia. 

Poprawa jakości powietrza należy do długotrwałych procesów. Jednak to coś, na co warto poświęcić czas!

Gdzie kupić Błękitny Węgiel?

Błękitny Węgiel jest dostępny w wybranych składach opału w całym kraju i można go zamówić w sklepie internetowym https://blekitnywegiel.sklep.pl/ .

Błękitny Węgiel emituje:

  1. 10 razy mniej pyłów do atmosfery,

  2. 10 razy mniej TOC (organicznych związków węgla),

  3. 20 razy mniej benzo-a-pirenów, czyli szkodliwych substancji rakotwórczych,

  4. 2-3 razy mniej SO2.

Zamów online