Skutecznym i niedrogim sposobem na ograniczenie smogu jest paliwo alternatywne, na przykład ekogroszek. Dziś jest on uważany za jeden z najpopularniejszych materiałów do ogrzewania pomieszczeń. Nie tak dawno na polskim rynku pojawił się ekogroszek Karolinka — unikalny produkt Polskiej Grupy Górniczej, najbardziej ekologiczny spośród produktów tego producenta i opracowany specjalnie z myślą o ochronie środowiska. Wybierając to paliwo bezdymne, każdy ma możliwość przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza.

 

Cechą szczególną ekogroszku Karolinka jest obecność dodatku antysmogowego Błękitny Plus, który pozwala na 30-procentową redukcję emisji szkodliwych substancji zanieczyszczających atmosferę. W ten sposób do powietrza dostaje się mniej substancji rakotwórczych (tlenku siarki i azotu, benz(a)pirenu, pyłów PM2,5 i PM10). Dodatek produkowany jest z polskiego węgla kamiennego metodą odgazowania, a spalany wpływa znacznie mniej na jakość powietrza niż inne rodzaje paliwa. Jest to zauważalne już od pierwszych minut używania ekogroszku — w kominie praktycznie nie ma dymu, a ilość siarki i popiołu jest minimalna.

 

Ekogroszek "Karolinka" produkowany jest z wyselekcjonowanego węgla o najlepszych właściwościach i może być stosowany w kotłach różnych klas — zarówno w starych modelach, jak i bardziej nowoczesnych, automatycznych. Jest łatwy w użyciu, szybko się zapala i pali się stabilnie. Ponadto produkt pozwala na oszczędność, dzięki swojej wysokiej kaloryczności.

 

Zamów online