Marka

Błękitny Węgiel to produkt, który powstał w ramach projektu Generatora Koncepcji Ekologicznych Gekon (wspólna inicjatywa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju), we współpracy z polskimi inżynierami z firmy Polchar Sp. z o.o. oraz Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu. Ideą podjęcia wspólnych działań było przygotowanie ekologicznego paliwa stałego do użytku we wszystkich gospodarstwach domowych, gwarantującego redukcję emisji zanieczyszczeń do atmosfery.

Błękitny Węgiel to ekologiczne, niskoemisyjne i bezdymne paliwo węglowe, powstające na bazie zwykłego węgla opałowego, który poddawany jest obróbce termicznej. Tak przygotowany, może być spalany w tradycyjnym kotle lub piecu, np. kaflowym.

 

Misja

Naszą misją jest poprawa jakości życia w Polsce i na świecie – poprzez obniżenie poziomu emisji zanieczyszczeń z gospodarstw domowych, bez konieczności poczynienia dodatkowych inwestycji, czyli wymiany starych pieców i kotłów. Błękitny Węgiel gwarantuje natychmiastową poprawę stanu powietrza w miastach i gminach, w których występuje wysokie zanieczyszczenie i często dochodzi do tzw. epizodów smogu. Nie musimy biernie czekać na globalne zmiany w gospodarce energetycznej, aby poprawić jakość powietrza i naszego życia. Z Błękitnym Węglem jest to możliwe już DZISIAJ.

Ekologiczne, bezdymnie spalające się paliwo.

Znacznie niższa emisja pyłów i trujących spalin do atmosfery.

Możliwość zastosowania w tradycyjnym piecu lub kotle.

Wysoka kaloryczność i łatwość użycia.

Zapytaj o produkt
Zamów online